Jak vybrat správný krém?

Jak vybrat správný krém?

V poslední době se setkávám se zákaznicemi, které mají doslova zdevastovanou pleť svojí vlastní péčí. O svoji pleť se dokonale starají, ale používají nevhodné kosmetické produkty. Možná se teď ušklíbnete a řeknete si, co jsou to za lidi, kteří neví, co si dát na pleť? Ale když se zamyslíte nad sebou, je Vám to tak úplně jasné? Jakou máte pleť a jaký krém je ten správný pro Vás?

Jak ženy vybírají krémy?

Nákupy v drogerii

Žena se postaví  před regál plný krémů z reklam, které slibují zázrak a tápou, který ten zázrak vybrat. Při přečtení krabičky začnou váhat, jestli je to opravdu to, co chtějí, znejistí… mrknou na cenu a řeknou si, „Tak jo, zas to není taková „šupka“, abych si to nemohla koupit, když tak to vyhodím!“ Nebo poprosí prodavačku, která „vždy bývá ‚expert‘ v tomto oboru a dokáže z dálky dvou metrů odhadnout Vaši pleť a poradit, protože jedna známá si ho koupila a jí seděl“, Vám ho odborně doporučí a je vyhráno!  Po prvním použití sice zjistíte, že to úplně ono není, ale co. Anebo další varianta nákupu v drogerii je, že se postavíte k té záplavě krémů a bezmocně tam stojíte tak dlouho, až zjistíte, že vlastně žádný krém nepotřebujete.

Nákup krémů v lékárně

Velkou váhu dávají ženy na nákup krémů v lékárně, protože jsou tam velmi vzdělaní lidé, kteří na to mají školy a dlouho studují, nic proti. Ale tím, že jste lékárník, nestudujete pleť jako takovou, ale složení léků atd. V tomto případě jsou honorovaní za prodej zboží a je jim opravdu ukradené, jestli se Vaše pleť po aplikaci krému bude cítit dobře a bude zářit. Léky bych si doporučit nechala, ale krém ne! Nehledě na to, že někteří výrobci to dělají velmi šikovně a krémy, které prodávají v drogeriích upraví lepším obalem a Vy v domnění, že si kupujete úžasnou věc, zjistíte, že výrobce je ten sám, co pro drogerii. Ale lidé chtějí být klamáni.

A co zbývá teď?

Kosmetické produkty v pohodlí domova

Á, zavolám kamarádce! Ta se zabývá prodejem kosmetiky od firmy XY a taky za úžasné ceny! Pěkně si poklábosíte, nemusíte nikam chodit, uděláte dobrý skutek, finančně ji podpoříte a zase budete mít krásnou pleť. Krém ve slevě jen za 250 Kč! No, není to úžasné?! Když se zamyslíte, co podle Vás může krém za tyto peníze obsahovat? Tak si udělejme kalkulaci. Dejme tomu náklady na výrobu krabičky 50 Kč, zisk prodejce 70 Kč, zisk toho, kdo je nad ní 70 Kč a co nám zbude, 60 Kč? Nemusíte být ekonomický expert, aby jste zjistili, že za 60 Kč, což je cena obsahu krabičky, Vám do pleti nedá žádnou záplavu kvalitních vitamínů, různých nosičů, které do hloubky pleti dopraví to, co pleť opravdu potřebuje, atp.

Z mé praxe vím, že život píše příběhy sám. Příkladem je asi padesátiletá paní, které se na bradě udělá občas pár pupínků, jinak její pleť potřebuje dodávat hydrataci a výživu. Co byste řekli, jakou zvolí péči? Je velmi pečlivá a chce mít dokonalou pleť. Koupí si čistič na akné pro patnáctileté (v reklamě to říkali), každý den si pleť důkladně očistí, dočistí pleťovou vodou s alkoholem, aby pupínky vydesinfikovala, každé 3 dny si pro jistotu pleť vydrhne peelingem a to dělá opravdu svědomitě asi 10 minut, poté si ještě dá, aby pleť byla krásná, pleťovou masku. Samozřejmě, že čistící a stahující, aby tam pupínky neměla a na závěr se nenatře krémem, protože krém by ji pleť ucpal, ale pro hezký vzhled a dokonalou tvář si dá make-up, který je antibakteriální a vysušuje a je určený pro hodně akneozní pleť.

A teď si určitě říkáte, co na tom je? Pleť po takovém domácím ošetření musí být nádherná! Ano, máte pravdu, paní to tak viděla…ale co jsem viděla já? Pleť byla devastovaná stálým vysušováním a nevhodnými přípravky, pleť měla plnou zbytečných vrásek. Ano, starala se, ale kdyby ji někdo poradil vhodnou péči, určitě by její pleť obdivovalo hodně lidí a paní by dosáhla toho, o co usilovala. Naštěstí si nechala poradit, a teď její pleť září vitalitou, je hydratovaná, doplnila vitamíny a kupodivu už nemá pupínky… pro 1 cm pleti, který viděla jen ona, neviděla, co potřebuje celý obličej. A přípravky, které používá, využije a nemá plnou koupelnu zbytečností. Myslím, že dnes, víc než kdy jindy platí, že nejsme tak bohatí, aby jsme kupovali levné věci. Myslím, že už to hodně lidí chápe.

A neplatí to pouze pro dříve narozené, ale i mladší ročníky, které pokud nemají problém, nic nepoužívají nebo to lehce zatřou centimetrovou vrstvou make-upem a je po problému, pak jsou v úžasu, že ve třiceti letech mají pleť, která neodpovídá jejich mládí.

Pracuji v oboru dvacet let a udivuje mě, že ženy věří všem, které jsem zmiňovala, jen málo věří vystudovaným kosmetičkám. Při kosmetickém ošetření provádím diagnózu pleti, vidím, jak vaše pleť vypadá při příchodu, po odlíčení, když na ni sáhnu, jak se chová při zapracovávání přípravků, ampulí, sér, jak reaguje při masáži a jak vypadá při odchodu, vším tím poznám, co Vaše pleť potřebuje.

Jelikož se značkou Alcina pracuji šestým rokem, jezdím na odborná školení do Německa, která jsou zárukou vysoké kvality, znám složení krémů a potřeby Vaší pleti, není nic jednoduššího než Vám krém na míru doporučit. Podle mě je lepší koupit jeden krém, než tři, které Vaší pleti nic nedají.

Pokud Vaši kosmetičce nedůvěřujete a nesvěříte jí výběr krému, měla byste se zamyslet, jestli navštěvujete ten správný salon. Poklábosit si můžete za podstatně méně peněz někde na kávě,

Vy potřebujete,

aby se Vám a Vaší pleti někdo dokonale věnoval.

Přeji Vám krásný den a dokonalou pleť  🙂

…a aby jste z mého salonu odcházela odpočinutá, s krásnou pletí a kosmetickými přípravky, které Vám budou dělat radost..

BLOG: Obočí náctiletých slečen

NAPIŠTE NÁM

Chcete se objednat? Nebo na něco zeptat? Napište nám a my Vám slibujeme, že se Vám ozveme, co nejdříve to bude možné.

Pokud se Vám nechce čekat, můžete nám zavolat 🙂

Adresa:

Nerudova 330/4
769 01, Holešov

Telefon:

+420 734 399 129

Bankovní spojení:

9377895001/5500

Raiffeisenbank a.s.

Ochrana osobních údajů a spotřebitelské spory:

K přečtení zde